20.2.2017

Lidé života

Znak oddílu

Historie oddílu

WIČONI OYÁTE je v lakotské řeči nově vzniklý kmen pod hlavičkou ZÁLESÁKA, který byl zapsán do svitku březové kůry dne 1.1.2005.

Zaměření oddílu

Podmínkou zaregistrování indiánů je plnoletost, tedy 18 let a výše. Většina členů prošla mnoha organizacemi (Pionýr, Skaut, Zálesák, Indian Coral) a vzájemně se znali z dětských let. Po letech jsme se začali scházet na různých akcích a zajímali se o indiánský styl života. Ale v žádném případě se nedištancujeme (jak by řekl indián) od bělošských aktivit. Takže se společně vídáme dvakrát do měsíce – na zálesácké základně Nesměň, na chatách či chalupách nebo v přírodě. Nechybí ani táboření v Teepee, sjíždění řek nebo indiánská sauna inipi.
Každý se snaží doplňovat své znalosti na Valných hromadách, kde jsou zajímavé přednášky, promítání a burzy. Na burze se může sehnat materiál na výrobu nákrčníků, náhrdelníků, bubnů, chřestidel a šití oděvů.

Hlavním motivačním cílem je předvedení celoroční práce na 14. denním letním táboření. Každý po příjezdu začne stavět Teepee a z civilu se převlékne do kůží a bederek. A tak začne správná indiánská dovolená se vším všudy.

Indián toho možná neví mnoho, ale to co zná, stojí zato poznat.
(J. Hamman)

Foto-galerie

Empty section. Edit page to add content here.

Video-galerie

Empty section. Edit page to add content here.