20.2.2017

Fénix

Znak oddílu

Historie oddílu

Fénix je zálesácky oddíl zaměřený na děti ve věku od 6 do 10 let. Oddíl byl založen 1. května 2014, avšak jeho činnost se rozjíždí od nového školního roku od září 2014.

Pravidelně se scházíme každé úterý od 16:00 do 17:30 hodin v zálesácké klubovně (Kanovnická 11, Č.B.). Pořádáme jednodenní či víkendové akce v rámci oddílu Fénix či společně s oddílem Vlčata a dalšími kamarády. Také se zúčastňujeme akcí pořádaných jinými sdruženími.

Zaměření oddílu

Učíme děti kladnému vztahu k přírodě – poznávat stopy zvěře, rostliny, stromy a ochraňovaní životního prostředí formou zábavných her. Dále také základním zálesáckým znalostem jako jsou uzle, práce s buzolou, luštění šifer, poznávání souhvězdí, první pomoc a další. Znalosti a dovednosti, které využijí při akcích v přírodě, ale i v životě ve městě. V neposlední řadě také ruční práce a rozvíjení jejich fantazie. Užíváme si spoustu zábavy a také se při tom učíme 🙂

Znak oddílu

Nejvýraznějším symbolem na našem znaku je bájný pták Fénix. Podle něj je také oddíl nazván. Fénix, bájný tvor jenž zemře spálením sebe samého a opět se ze svého popela narodí, je symbolem pro odvahu, poznání, vytrvalost, štědrost, upřímnost, přátelství a radost ze života. Těchto sedm ctností zastupuje sedm hvězd na červeném praporu. Každá barva znaku má svůj význam. Červená a oranžová připomínající oheň poukazuje na odvahu, poznání, vytrvalost a radost ze života. Žlutá barva připomínající jas hvězd je symbolem pro štědrost, upřímnost a především přátelství, které nás spojuje.

Foto-galerie

Empty section. Edit page to add content here.

Video-galerie

Empty section. Edit page to add content here.

Zdeněk Vítek

oddílový vedoucí
Tel.: 602 403 084